سامانه تام، افقی روشن در انتخاب آگاهانه و افزایش مشارکت مردمی در انتخابات

به گزارش روابط عمومی سامانه تام ، انتخابات به عنوان یکی از مقاطع مهم و تاثیر گذار، همواره مورد توجه مردم بوده و دائماً حساسیت ویژه ای بر روی انتخاب آگاهانه وجود داشته است. با گذشت زمان و پیچیده تر شدن ارتباطات اجتماعی، همیشه این دغدغه برای عموم مردم مطرح بوده که با افزایش تعداد نامزدهای انتخاباتی، دسترسی به اطلاعات نامزدها و شناخت کامل تمامی آنها به چه شکلی امکانپذیر میباشد؟!

چگونه میتوان یک انتخاب آگاهانه داشت و مردم از چه طریق می توانند نامزدهای انتخاباتی را بشناسند؟! آیا رای دهندگان این امکان را دارند که همزمان به همه تبلیغات محیطی، بیلبوردهای تبلیغاتی و پوسترها ، تراکت ها و بروشورهای توزیع شده تمامی نامزدها ، دسترسی داشته باشند؟! آیا عموم مردم در زمان کوتاه مجاز برای تبلیغات، می توانند به تمامی ستادهای انتخاباتی مراجعه کنند و پیامهای انتخاباتی نامزدها را بشنوند و نهایتا برای انتخاب آگاهانه تصمیم گیری نمایند؟! آیا همه نامزدها توانایی مالی انجام تبلیغات انبوه و گسترده برای آحاد مردم در حوزه انتخابیه خود را دارند؟! اینها پرسش های مهمی است که این روزها و با نزدیک شدن به موسم انتخابات نه تنها ذهن فعالین سیاسی بلکه اذهان آحاد مردم را نیز به خود مشغول ساخته است.
پاسخ پرسش های فوق روشن است؛ چرا که با عنایت به تعدد حضور نامزدها در عرصه انتخابات و همچنین پیچیدگی زندگی روزمره و محدودیت های مکانی و زمانی، کمتر فرصت شناخت تمامی نامزدها فراهم می شود و حتی با فرض دسترسی به همه اطلاعات و تبلیغات آنها، رای دهندگان، دچار سردرگمی می شوند. شاید فارغ از توانمندی ها و برنامه محور بودن یا امکان انجام فعالیتهای تبلیغاتی، رای دهندگان ناچارند صرفا به تبلیغات پر رنگ برخی نامزدها و اطلاعاتی سطحی و اندک از آنها بسنده کنند در حالیکه پیام و نقطه نظرات سایر نامزدها را اصلا ندیده باشند. بطور خلاصه اینکه، در حال حاضر کسب اطلاعات جامع در مورد تمامی نامزدهای انتخاباتی، امری سخت و دشوار می باشد. پرسش مهم دیگری که در این خصوص مطرح میشود این است که چگونه و از چه طریق می توان این ضعف در اطلاع رسانی را جبران نمود؟

ریشه یابی این ضعف و نیاز، توسط مدیران و جمعی از متخصصین در شرکت فراز فنون مرکزی و اتکا به استفاده صحیح از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی نوین، به شکل گیری پروژه تام و نهایتا ایجاد بانک جامع اطلاعات عمومی و اختصاصی تمامی نامزدهای انتخاباتی در سراسر کشور، منجر گردید؛ به نحوی که مردم از طریق ابزارهای فناوری به اطلاعات جامع تمامی نامزدها دسترسی داشته باشند و بتوانند همه اطلاعات آنها را به طور یکپارچه و در یکجا ببینند؛ و این امکان، مزیت مهم اجرای این پروژه خواهد بود. انتخاب تلفن همراه هوشمند بعنوان فراگیر ترین و در دسترس ترین ابزار شخصی که استفاده از آن سهولت و جذابیت های خود را به همراه دارد، به تولید اپلیکیشن تام بعنوان اصلی ترین جزء سامانه جامع تبلیغات و اطلاع رسانی انتخابات مردمی (تام)، منجر گردید که در نوع خود ابداعی منحصر بفرد محسوب می شود.

از مزایای غیرقابل رقابت سامانه تام، در مقایسه با سایر شیوه های تبلیغاتی متداول مثل تراکت، بروشور، پوستر، وب سایت و دیگر ابزارهای خصوصی فضای مجازی و…، امکان بهره برداری بدون محدودیت زمانی و مکانی از اپلیکیشن تام و همچنین استفاده از آن بر بستر جذاب تلفن همراه با برخورداری از میزان بالای کاربران، میباشد. مضافا اینکه فرصت ارائه اطلاعات دسته بندی شده و کاربردی مربوط به نامزدهای انتخاباتی همچون پوسترها و عکسها ، شعارهای انتخاباتی، زندگینامه، اهداف و برنامه ها، سوابق اجرایی، مدیریتی، تحصیلی، پژوهشی، فرهنگی ، انقلابی و دفاع مقدس و همچنین معرفی راه های ارتباط با نامزدهای انتخاباتی و اطلاع رسانی برنامه دیدارها و جلسات سخنرانی ایشان را فراهم می نماید.

مدیران و مجریان سامانه تام معتقدند با وجود این سامانه، دسترسی آسان و یکپارچه به اطلاعات تمامی نامزدها محقق خواهد شد؛ این در حالی است که وجود بیش از چهل میلیون تلفن همراه هوشمند در کشور، این سامانه را به فراگیر ترین ابزار اطلاع رسانی و تبلیغات انتخاباتی مبدل می نماید و بدون شک این دسترسی آسان و سریع می تواند فرصتی استثنایی برای نامزدهای انتخاباتی جهت رساندن پیام خود به مردم نیز محسوب شود و متقابلا عموم مردم عزیز کشورمان هم می توانند با اتکا به این سامانه، به اطلاعات عمومی و اختصاصی تمامی نامزدهای انتخاباتی دسترسی داشته باشند و با آگاهی کامل در انتخابات پیش رو شرکت نمایند.

فرصت بهره برداری صحیح از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای آگاهی بخشیدن به جامعه در امر حیاتی و مهمی همچون انتخابات می تواند به ترویج شور و شعور انتخاباتی در جامعه منجر شود و بعنوان یک مدل بهینه در سایر نیازها و خواست های مردمی در جهت پیشرفت میهن عزیزمان کاربرد پیدا نموده و با اتکا به توانمندی های جوانان متخصص و متعهد می توان به آینده روشن جمهوری اسلامی ایران ایمان داشت.

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سامانه تام، می توانند به پرتال سامانه به آدرس www.taam.ir مراجعه نموده و نسبت به دانلود رایگان اپلیکیشن تام از لینک مربوطه اقدام نمایند.

 

http://newsfile.ir/show/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D8%AA%D8%A7%D9%85%D8%8C%20%D8%A7%D9%81%D9%82%DB%8C%20%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%20%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D9%88%20%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%20%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *